Hevea brasiliensis
Z tropického stromu kaučukovníku brazilského se nařezáváním jeho kůry získává surový kaučuk (latex)
Líbí se vám naše produkty stejně tak jako nám? Určitě ano! A právě proto je velmi důležité, abyste věděli, jak naložit s balónky, když už párty končí a je načase říct balónkům “adios”.

Balónkové dekorace jsou ideální pro každou příležitost. Zejména latexové balónky dodávají akcím šmrnc a jsou nepřehlédnutelnou součástí každé výzdoby. Ale co se stane s latexovými balónky po tom co prasknou?

Začněme nejdříve tím, z čeho jsou balónky vyrobené:

Přírodní latexový kaučuk a metalizovaný nylon jsou nejběžnější materiály používané v moderní výrobě balónků. Bablfuk používá především balónky vyrobené z přírodního latexu. Latex je přírodní produkt vyrobený a je biologicky odbouratelný, neobsahuje PVC ani změkčovadla. Těžba latexu navíc brání odlesňování, protože stromy produkující latex zůstávají nedotčené. Ve skutečnosti strom může vyrábět latex po dobu až 40 let.

V Bablfuku pracujeme s latexovými balónky té nejvyšší kvality značky Qualatex, které jsou vyrobeny z mízy kaučukového stromu, takže jsou zcela přírodní a jsou kompostovatelné.

Všechny latexové balónky značky Qualatex jsou vyrobeny z kaučukových stromů umístěných v plantážích, které nesou certifikaci: Rainforest Alliance Certified ™

Jak tedy s balónky nakládat po tom, co párty skončí?

Latexové balónky můžete prasknout a vyhodit do černých kontejnerů (do směsného odpadu) díky tomu, že jsou kompostovatelné.

V případě foliových metalických balónků a deko balónků je více možností. Většina z nich je znovupoužitelná. K tomu je stačí vyfouknout, dostat z nich veškerý vzduch nebo helium, složit a pečlivě uschovat. V momentě kdy budeš chtít balónek znovu použít stačí použitím slámky nafouknout.

V případě, že foliový balónek je již prasklý nebo nestojíš o jeho znovupoužití, tento typ balónku patří do žlutého kontejneru, tedy do plastu.

Můžeme tedy pořádat hromadné vypouštění balónků?

Bablfuk neorganizuje ani se nepodílí na vypouštění heliových balónků. Naopak se snažíme vzdělávat naše zákazníky o tom, jak moc důležité je nevypouštět balónky do životního prostředí.
Zatímco latexové balónky se v přírodě rozloží, stuhy, které jsou k nim běžně připojeny, jsou vyrobeny nejčastěji z plastu.

Oslavujme zodpovědně!

Při přípravě každého eventu se věnujeme každému detailu, aby vše bylo perfektní. Naším cílem je, aby si všichni každý večírek užívali s námi, a pokud myslíme na všechno nemůžeme zapomenout na naše okolí.

V BABLFUKU milujeme balónky a skvělé večírky, ale také milujeme naší planetu! Proto víme, jak moc je důležité slavit zodpovědně.

Proto jsme se jako první v České republice stali členy PEBA – Pro Environment Balloon Alliance, sdružení, které vzdělává veřejnost o tom, jak pracovat s balónky, které neškodí životnímu prostředí.

 

Pomozte nám rozšířit tuhle myšlenku na každé vaší balónkové párty s hashtagem #nepoustejho 

Olivera l Bablfuk

Menu